Інформація

СУЧАСНА  БІБЛІОТЕКА УКРАЇНСЬКОГО ВОЇНА

 

         Український культурний фонд разом з Національним центром реабілітації учасників АТО та бойових дій, з метою реалізації одного із національних пріоритетів державної політики України та всебічного розвитку і функціонування української мови, популяризації сучасної української літератури, підтримки морального та психологічного стану військовослужбовців і ветеранів Збройних Сил України, розпочинають спільний Проект «Сучасна бібліотека українського воїна».

         Науковий керівник проекту – Гальченко Сергій Анастасійович (1947 р. н.) – український літературознавець, архівіст, музейний діяч; заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації музеїв; кандидат філологічних наук (1987), заслужений працівник культури України (2001), лауреат Державної премії України в галузі освіти (2017). Автор монографій (3), численних статей та наукових видань спадщини Т. Шевченка, Г. Квітки-Основ’яненка, Панаса Мирного, В. Винниченка, П. Тичини, В. Сосюри, М. Рильського, Остапа Вишні, М. Драй-Хмари, М. Івченка, О. Гончара та ін.  

          Серія «Сучасна бібліотека українського воїна» розпочинається книжкою       творів Тараса Шевченка «Свою Україну любіть…», в якій також подаються добірка афоризмів з його поезій та передмова шевченкознавця С. А. Гальченка. Другою книжечкою є збірка високопатріотичних та ліричних творів видатного українського поета із Донеччини Володимира Сосюри «Всім серцем любіть Україну свою…» Як козак 3-го гайдамацького полку війська УНР він у 1918–1919 роках із зброєю в руках воював проти російського агресора і друкував свої вірші. В. Сосюра у 1944 р. написав своєрідний український гімн «Любіть Україну». У 1924–1960 рр. він писав твори, які офіційна влада не дозволяла друкувати, і вони поширювалися в рукописних списках (поеми «Махно», «Мазепа» та ін.). В. Сосюра найпалкіше обстоював державність української мови і вважав рідний Донбас невід’ємною частиною великої України.  

      Враховуючи інтереси сучасних захисників України до народного і класичного гумору, в даній серії друкуються книжечки вибраних творів Степана Руданського («Співомовки»), Остапа Вишні («Зенітка»), Павла Глазового («Усмішки»), а також збірка шедеврів народного гумору «Зброєю сміху».

       Актуальність серії «Сучасна бібліотека українського воїна» зумовлена, насамперед, гострою проблемою захисту Незалежності української держави, а також необхідністю представлення читачеві-воїну як зразків високопатріотичної літератури, так і шедеврів українського гумору, які б піднімали бойовий дух захисників Вітчизни.

         Серія буде мати продовження протягом 2019 – 2020 рр. у видання творів українських письменників XVIII-XX ст. ст.,  у публікаціях праць відомих державних і громадських діячів, працівників науки і мистецтва.

         Команда Проекту, яка співпрацює в інших проектах з військовослужбовцями Збройних Сил України в Донецькій та Луганській областях, планує також видавати українською мовою оповідання, новели, вірші та романи безпосередніх учасників АТО та бойових дій.

         Крім того, розширюється географія Проекту, до видавничих та просвітницьких програм щодо поширення інформації про українських авторів (не лише класиків, а й наших сучасників) вже долучаються діаспори з Німеччини, Канади, Італії.

         Заходи та події Проекту планується поширювати серед профільних журналістів, блогерів, в національних та регіональних ЗМІ, на інтернет-ресурсах та онлайн каналах, на українських телеканалах та радіостанціях.